ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

اقامت انگلستان از طریق ازدواج

مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج:

در مطلب مهاجرت به انگلستان، یکی از روشهای اخذ اقامت انگستان را گرفتن ویزای خانوادگی یا الحاق به خانواده معرفی کردیم.

از زیر مجموعه های ویزای خانوادگی، ویزای نامزدی انگستان و ویزای ازدواج انگلستان است که وقتی شریک (همسر، نامزد و ...) شما مقیم انگلستان است، میتوانید برای اخذ این ویزا اقدام کنید. یکی از راحتترین روشها برای گرفتن اقامت انگلستان و مهاجرت به این کشور از طریق این ویزا می باشد.

برای هر دو این ویزاها شخص باید بتواند ثابت کند شرط داشتن حداقل حقوق که در حال حاضر سالانه 18600 پوند برای یک زوج بدون بچه است را دارد یا مبلغ 63000 پوند برای 6 ماه در حسابش داشته باشد. شما با ارائه مدارک مربوط به استخدام بودن، داشتن این مبلغ در حساب بانکی یا به صورت نقدی میتوانید مراجع قانونی و سفارت را قانع کنید. یکی دیگر از شروط دریافت این ویزا ثابت کردن رابطه واقعی شما است و این رابطه برای گرفتن اقامت انگلستان نیست، ضمن هیمن موضوع شما باید 18 ماه با شریکتان در ارتباط بوده باشید که میتواند به صورت ازدواج کرده، نامزد شده، یا دو سال با هم زندگی کرده باشید.

محل سکونت شما و همسرتان در کشور انگلستان باید از قبل هماهنگ شود و قصد اقامت دائمی در این کشور را داشته باشید.

مدت زمان بررسی درخواست ویزای ازدواج یا نامزدی انگلستان تقریبا 3 هفته زمانبری خواهد داشت

در ویزای نامزدی انگلستان شما نیاز به ارائه مدرک زبان ندارید.

در حالتی که نامزد باشید باید ثابت کنید که تا 6 ماه بعد از ورود به بریتانیا ازدواج خواهید کرد.

اگر نامزدتان یا شما قبلا ازدواج کرده باشید باید مدارک مربوط به طلاق یا گواهی فوت ( اگر همسر قبلی فوت کرده باشد ) را ارائه نمایید.

ویزای نامزدی انگلستان:

این ویزا به دو صورت ویزای نامزدی ویزیتوری و ویزای نامزدی معمولی ارائه میشود.

در ویزای نامزدی معمولی پس از اثبات شروط لازم یه شما یک ویزای شش ماهه داده میشود که در این شش ماه فرصت ازدواج به شما و شریکتان داده خواهد شد و تا پایان شش ماه باید ازدواج کرده باشید. همانطور که در قبل اعلام شد شما و یا نامزدتان اگر قبلا ازدواج کرده باشید باید مدارک طلاق یا گواهی فوت همسر قبلی را ارائه دهید و وضعیت تاهلتان را کاملا روشن کنید زیرا در کشور انگلستان چند همسری نه تنها قانونی نیست بلکه جرم محسوب میشود. پس از گرفتن ویزای شش ماهه برای ازدواج شما به کشور انگلستان خواهید رفت و پس از ازدواج به شما یک ویزای سه ساله خواهند داد. در صورتی که در زمان شش ماه ازدواج نکنید باید به کشور خود بازگردید.

در ویزای نامزدی ویزیتوری فرقی که با حالت معمولی آن دارد این است که شما پس از ازدواج در انگلستان به کشور خود خواهید برگشت و اقدامات مربوط به ویزای سه ساله را در کشور خود انجام خواهید داد که البته این سیستم برای ایرانیان مقدور نیست. در طول مدت زمان ویزای نامزدی ویزیتوری باید در کشور انگلستان بدون اشتغال باشید و از هیج کمک دولتی استفاده نکنید و همه هزینه ها به عهده خودتان است و ضمنا در زمان پایان ویزای شش ماهه حتما از کشور خارج شوید.

ویزای ازدواج انگلستان:

در این ویزا به شما 33 ماه مدت اقامت در کشور بریتانیا داده میشود که در این زمان شما میتوانید هم درس بخوانید و هم کار کنید، بعد از اتمام این 33 ماه در صورت بدون مشکل بودن شرایط شما و همسرتان، ویزای شما 33 ماه دیگر تمدید میشود و پس از این 5 سال میتوانید درخواست اقامت دائم کنید و پاسپورت انگلیسی دریافت کنید.

برای درخواست ویزای ازدواج بریتانیا هر دو طرف باید بالای 21 سال باشند و از خارج کشور انگلستان، با مراجعه به سفارت، مدارکی مبنی بر ازدواج و شهروندی همسر آینده خود در انگلستان ارائه دهند همچنین شما باید مدرک آیلتس LIFE SKILLS را ارائه دهید.

برای تمدید این ویزا به صورت آنلاین 993 پوند و بصورت حضوری 1.583 پوند باید به ازای هر نفر بپردازید، البته هزینه بیمه سلامت هم به این مبلغ اضافه خواهد شد که رقم مشخصی نیست و بر اساس شرایط و مدت اقامت به شما اعلام خواهد شد.

کسی که در انگلستان است باید حداقل 1000 پوند در ماه درآمد داشته باشد و در ازای هر نفر غیر از خودش بتواند ماهیانه 850 پوند توانایی مالی بیشتر داشته باشد اما این رقم برای کسی که خارج از انگلستان است 3310 پوند می باشد و این مبلغ برای سه ماه در نظر گرفته میشود، یعنی شما باید در ازای هر 90 روز زندگی در انگلستان در ازای هر نفر غیر انگلیسی 3310 پوند در حساب خود داشته باشید.

در صورتی که شما دارای یک فرزند باشید پیش شرط درآمدی شما برای اخذ این نوع ویزا سالیانه 22.400 پوند و در ازای هر بچه بیشتر 2.400 پوند در سال است که در زمان درخواست باید نام فرزندانتان را در فرم ذکر کنید اما مراحل اخذ ویزایشان جدای از مراحل اخذ ویزای شما خواهد بود.

در صورتی که نامزد و یا همسر شما دارای یکی از انواع اقامت موقت بریتانیا بر اساس سیستم امتیاز دهی باشد، شما نمیتوانید برای هیچ کدام از انواع ویزاهای ازدواج و نامزدی اقدام کنید تا زمانی که شریکتان اقامت دائمی انگلستان را دریافت کند.

در گذشته سن ازدواج در انگلستان 18 سال بود که به دلیل ازدواج های اجباری این سن را به 21 سال تغییر دادند و در صورتی که شخصی با سن کمتر از 21 سال اقدام به ازدواج کند در انگلستان غیر قانونی و بی اثر جهت اقدامات ویزای این بحث می باشد.

ازدواج و اقامت همجنسگرایان در انگلستان:

در صورتی که هر دو فرد ایرانی باشند و به کشور انگلیس وارد شوند شامل ویزای ازدواج کشور انگلستان نمیشوند و به دلیل اینکه همجنسگرایی در کشور ما خلاف شئونام و مذهب اسلام است پس نوع درخواست اقامت آنها از نوع پناهندگی خواهد بود و باید مراحل مهاجرت از طریق پناهندگی را طی کنند. زوج همجنسگرایی که یکی از آنها اقامت دائم انگلستان را داشته باشد میتوانند برای ویزای ازدواج انگلستان اقدام کنند و باید ثابت کنند که میخواهند برای همیشه و دائمی کنار هم زندگی کنند و همچنین پول لازم برای زندگی را دارند و از اموال دولت استفاده نخواهند کرد، ضمنا باید رابطه جنسی آنها نیز اثبات گردد و نسبت خونی با هم نداشته باشند. شرط سنی بالای 21 سال در این مورد نیز باید رعایت گردد.

مدارک ویزای نامزدی انگلستان:

 • عکس رنگی 3.5 در 4.5 یک قطعه
 • اصل پاسپورت متقاضی
 • مدارک مالی از جمله پرینت حساب و فیش حقوقی یا اسناد درآمدی دیگر
 • مدارک مبنی بر آینده ازدواج شما مانند خانه ای که بعد از ازدواج میخواهید در آن زندگی کنید
 • پرینت تلفن و پیام های آنلاین، عکس و فیلم ها، رزرواسیون هتل در سفرها و بلیط سفر که این مدارک واقعی بودن رابطه شما را نشان میدهند
 • پرداخت قسمتی از هزینه های ثبت ازدواج که نشان دهد شما آماده تدارک دیدن ازدواج هستید

مدارک ویزای ازدواج انگلستان:

 • عکس رنگی 4 در 6 دو قطعه
 • اصل پاسپورت متقاضی
 • عقدنامه
 • فیلم عروسی و عکس های این مجلس به همراه پرینت تلفن و یا پیامها که نشان دهد ارتباط با همسرتان مستمر است
 • اخذ نوبت از سفارت انگلستان
 • پر کردن فرم اسپانسر شیپ و امضا توسط شخص ساپورت کننده
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • پرداخت هزینه بیمه
 • مدرک زبان IELTS LIFE SKILLS

مدارک شخص دعوت کننده (اسپانسر):

 • کپی پاسپورت و مدارک اقامتی
 • اجاره نامه و اجازه نامه مالک خانه بر قبول حضور همسر
 • مدارک شغلی و فیش حقوقی
 • برگه پرداخت مالیات
 • P60 و شماره بیمه ملی انگلستان
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
آخرین ویرایش در پنج شنبه, 08 شهریور 1397 ساعت 12:20
VISA TIME

مهاجرت همیشه مقوله ای پیچیده با ریسک زیاد بوده و تا به امروز هیچ شخصی از روی خوشحالی تصمیم به مهاجرت نگرفته است، هدفم اینست که بتوانم کمی از ریسک و سختی این مسیر کم کنم.

امیدوارم این سایت با اطلاعاتش بتواند به این هدف برسد، از تالار گفتگو استفاده کنید تا اگر مهاجرت کرده اید تجربیاتتان را به اشتراک  بگذارید، "روشنایی باشیم در این تاریکی"

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Ad Sidebar

جدیدترین مطالب

ویزای انگلستان

ویزای انگلستان

31 شهریور, 1397 نرخ: 5.00

هزینه زندگی در انگلستان

هزینه زندگی در انگلستان

30 شهریور, 1397 نرخ: 5.00

گالری پست

ویزای ایران برای افراد کانادایی

ویزای انگلستان

هزینه زندگی در انگلستان

مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی

اقامت انگلستان از طریق کار و تخصص

تحصیل در انگلستان

اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری

اقامت انگلستان از طریق تولد

اقامت انگلستان از طریق ازدواج

وقت سفارت سوئیس

وقت سفارت هلند

وقت سفارت اسپانیا

ویزای اسپانیا

ویزای هلند

ویزای سوئیس

شرایط مهاجرت به هلند 2018

شرایط مهاجرت به اسپانیا 2018

شرایط مهاجرت به انگلستان 2018