ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

اقامت انگلستان از طریق تولد

در حال حاضر افراد زیادی در مورد اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد در سال 2018 و یا گرفتن پاسپورت انگلستان از طریق تولد

و اخذ تابعیت انگلستان توسط تولد و روشهای مهاجرت به انگلستان سوالات زیادی میپرسند که ما در این مطلب به بررسی  شرایط لازم برای اقامت انگلستان از طریق تولد خواهیم پرداخت.

اخذ اقامت از طریق تولد در انگلستان به صورت مشترک تابع قوانین خاک و خون میباشد که پیچیدگی های خاصی دارد، این روش یکی از روشهای اعطای تابعیت در کشور بریتانیا می باشد و نوزاد متولد شده باید شرایط لازم را برای اخذ شهروندی انگلستان داشته باشد.

در این راستا دو اصل قرار دارد، اصل خون و اصل خاک

اصل خاک به این معناست که نوزاد در خاک انگلستان به دنیا بیاید و اصل خون به این معنا که پدر و مادر نوزاد انگلیسی باشند و نوزاد در کشوری دیگر بدنیا بیاید.

در این مطلب نکات و شرایط لازم برای اقامت انگلستان از طریق تولد را بررسی خواهیم کرد.

اصل خون:

زمانی که پدر و مادر فرزند متولد شده هر دو انگلیسی باشند، فرزند نیز تابعیت انگلستان را خواهد گرفت.

اگر پدر انگلیسی باشد ولی مادر انگلیسی نباشد، باید فرم UKF را برای درخواست تابعیت فرزندشان پر کنند، همچنین اگر ازدواجی صورت نگرفته باشد و مرد انگلیسی باشد فرزند متولد شده تا قبل از 18 سالگی میتواند برای تابعیت انگلستان اقدام کند.

اصل خاک:

در صورتی که والدین اقامت دائم انگلستان را داشته باشند:

در تابعیت اصل خاک حتما باید یکی از والدین اقامت انگلستان را داشته باشند یا اگر ندارند تا قبل از تولد فرزندشان، شهروندی این کشور را کسب کند تا بتوانند برای فرزند نیز فرم MN1 را پر کرده و درخواست شهروندی کنند.

سن فرزند برای این درخواست باید کمتر از 17.5 سال باشد، در غیر اینصورت فرزند باید از طریق اقامت برای بزرگسالان اقدام کند.

هر فرزندی که پدر و مادرش دارای ملیتهای متفاوتی باشند، میتواند دو ملیتی باشد ولی در مورد انگلستان، ممکن است گرفتن تابعیت کشور انگلستان باعث شود شهروندی کشور قبلی باطل شود، پس قبل از اقدام برای اخذ تابعیت انگلستان برای فرزند خود اطلاعات کافی در زمینه شرایط دو ملیتی شدن فرزندتان را بدست بیاورید.

در صورتی که شما و همسرتان شهروند انگلستان باشید یا سه سال اقامت در این کشور را داشته باشید و یا از نیروهای نظامی بریتانیا باشید، فرزندتان تابعیت انگلستان را خواهد گرفت و نیاز به انجام کاری و یا پر کردن درخواستی نمی باشد.

در صورتی که مادر باردار در کشور انگلستان شاغل باشد دولت کمک هزینه ای برای زایمان می پردازد.

در زمانی که کودک توسط والدین خود تامین نشود، خانواده ای دیگر که توانایی هزینه های کودک را داشته باشند از طریق روشهای قانونی، کودک را به فرزند خواندگی خواهند گرفت، و در صورتی که طفل معلول باشد مقرری برای پرداخت هزینه های خود از دولت انگلستان دریافت میکند.

در حالت بعدی که باید مورد بررسی قرار بگیرد والدین غیر انگلیسی می باشد، اگر پدر و مادر اقامت دائم انگلستان را نداشته باشند فرزند باید تا سن ده سالگی در کشور باشد و در سال فقط به مدت 90 روز میتواند خراج از کشور انگلستان باشد، یعنی تا سن ده سالی 900 روز را میتواند در خارج از انگلستان بگذراند و اگر بیشتر از این زمان در خارج از کشور باشد باید دلیلی را اعلام کند که از نظر مراجع قانونی مورد قبول باشد. این قانون برای والدین وجود ندارد و آنها میتوانند تا هر زمان که تمایل داشتند خارج از انگلستان باشند.

اگر نوزادی در سفارت انگلستان و یا هواپیما و کشتی که در آب یا آسمان این کشور است به دنیا بیاید تبعه انگلستان محسوب میشود.

اداره مهاجرت فرم T را برای این نوع ویزا قرار داده است که باید آن را تکمیل کنید تا کارهای اقامت انگلستان از طریق تولد را شروع کنید.

ممکن است یکی از والدین تا قبل از ده سالگی فرزند اقامت خود را کسب کند که در این حالت دو شرایط پیش خواهد آمد، اگر تولد فرزند مربوط به قبل از سال 2010 باشد میتوان برای تابعیت فرزند اقدام کرد ولی اگر فرزند بعد از 2010 به دنیا آمده باشد تنها زمانی میتوان برای تابعیتش اقدام کرد که یکی از والدین عضو نیروهای نظامی انگلستان باشد.

شرایط اقامت انگلستان برای فرزندانی که به فرزندخواندگی گرفته شده باشند.

حالت اول این است که یکی از والدین انگلستانی باشد که در این حالت به صورت اتوماتیک فرزند تابعیت انگلستان را خواهد گرفت.

حالت دوم والدینی هستن که اقامت انگلستان را ندارند و در این حالت قوانین همچون قوانین قبل خواهد بود که در طول مطلب به آنها اشاره کردیم.

در این دو اصل رایجترین تابعیت انگلستان از اصل خون است و کشور بریتانیا از نظام خون تبعیت می کند که باعث میشود اگر پدر یا مادر انگلستانی باشند تابعیت انگلستان به فرزند تحمیل شده باشد.

در صورتی که در مورد مهاجرت به انگلستان، اقامت انگلستان، تولد در انگلستان، اخذ اقامت از طریق تولد نیاز به مشاوره تخصصی و حرفه ای دارید، موسسه حقوقی " ......... محل تبلیغ شما .......... " پاسخگوی شما خواهد بود.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در پنج شنبه, 15 شهریور 1397 ساعت 16:43
VISA TIME

مهاجرت همیشه مقوله ای پیچیده با ریسک زیاد بوده و تا به امروز هیچ شخصی از روی خوشحالی تصمیم به مهاجرت نگرفته است، هدفم اینست که بتوانم کمی از ریسک و سختی این مسیر کم کنم.

امیدوارم این سایت با اطلاعاتش بتواند به این هدف برسد، از تالار گفتگو استفاده کنید تا اگر مهاجرت کرده اید تجربیاتتان را به اشتراک  بگذارید، "روشنایی باشیم در این تاریکی"

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Ad Sidebar

جدیدترین مطالب

ویزای انگلستان

ویزای انگلستان

31 شهریور, 1397 نرخ: 5.00

هزینه زندگی در انگلستان

هزینه زندگی در انگلستان

30 شهریور, 1397 نرخ: 5.00

گالری پست

ویزای ایران برای افراد کانادایی

ویزای انگلستان

هزینه زندگی در انگلستان

مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی

اقامت انگلستان از طریق کار و تخصص

تحصیل در انگلستان

اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری

اقامت انگلستان از طریق تولد

اقامت انگلستان از طریق ازدواج

وقت سفارت سوئیس

وقت سفارت هلند

وقت سفارت اسپانیا

ویزای اسپانیا

ویزای هلند

ویزای سوئیس

شرایط مهاجرت به هلند 2018

شرایط مهاجرت به اسپانیا 2018

شرایط مهاجرت به انگلستان 2018