ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

سرمایه داران به دلیل ثبات اقتصادی و امنیت مالی کشور انگلستان تمایل به سرمایه گذاری در این کشور را دارند

کیفیت بالای زندگی در این کشور نه تنها سرمایه را از طرف سرمایه دار جلب میکند، بلکه شخص سرمایه گذار هم تمایل پیدا میکند از این طریق اقامت بریتانیا را نیز به دست بیاورد.

در این مطلب سه روش که میتوان در انگلستان سرمایه گذاری انجام داد را بررسی خواهیم کرد.

کارآفرینی یا تاسیس شرکت در انگلستان (Entrepreneur)

در این ویزا از سیستم امتیاز بندی استفاده میشود که شخص متقاضی باید 95 امتیاز کسب کند تا شرط اولیه اقدام برای اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلستان را دریافت کن، 75 امتیاز از حداقل امتیاز مد نظر به سرمایه شما بستگی دارد، 25 امتیاز اول برای مدارک مالی که نشان دهد شما 200.000 پوند در اختیار دارید، 25 امتیاز دوم برای مدارکی که نشان دهد این مبلغ در یک یا چند موسسه مالی یا بانک قرار دارد و 25 امتیاز سوم مربوط به قابل برداشت بودن مبلغ در انگلستان است.

بانکهای معتبر در ایران، بانکهای پارسیان و پاسارگاد میباشد.

در صورتی که سرمایه شما در یکی از بانکهای ایران به صورت ارزی و یا ریالی است باید به مدت حداقل سه ماه در حساب کوتاه مدت شما باشد و بعد از سه ما پرینت حساب خود را گرفته و جزو مدارک به سفارت ببرید.

10 امتیاز دیگر شما از توانایی و دانش زبان انگلیسی شما به دست می آید، البته این در صورتی است که سرمایه گذار در کشوری انگلیسی زبان زندگی نکرده باشد. سرمایه شما مهمترین آیتم مدنظر است و زبان زیاد مسئله مهمی نیست زیرا که شما فقط به نمره 4 آیلتس نیاز دارید که با دانشی سطحی از زبان انگلیسی این نمره را کسب خواهید کرد.

10 امتیاز بعدی تامین مالی خود و همراهانتان برای زندگی در انگلستان می باشد، اگر شما در خارج از انگلستان اقامت دارید برای زندگی در انگلستان شخص سرمایه گذار باید بتواند اثبات مالی در ازای هزینه های خود در ماه برابر با مبلغ تقریبی 3500 پوند و هر همراه برابر با مبلغ تقریبی 2000 پوند را ارائه نماید. در صورتی که شما در کشور انگلستان زندگی میکنید این مبلغ برای شخص سرمایه گذار ماهیانه تقریبا 1000 پوند و هر نفر همراه تقریبا 650 پوند می باشد.

در نهایت با سه مورد اعلام شده شما به 95 امتیاز مد نظر برای گرفتن ویزای سرمایه گذاری انگلستان دست پیدا خواهید کرد و البته اگر مبلغ سرمایه گذاری شما بیشتر باشد یا نمره آیلتس شما بالاتر باشد قطعا امتیاز های بالاتری را کسب میکنید.

حالا که شما امتیاز لازم را به دست آورده اید باید برای خرج کردن سرمایه خود برنامه ای داشته باشید، این برنامه همان طرح اقتصادی شما (business plan) خواهد بود که با ارائه آن روند اخذ ویزای خود را شروع خواهید کرد و در نهایت با راه اندازی کسب و کار و یا تاسیس شرکت در انگلستان سرمایه شما شروع به فعالیت میکند.

طرح اقتصادی شما توسط افسر مهاجرت بررسی میشود و باید طرح شما قابل قبول باشد و برای اینکه مطمعن شوند شما توانایی کارآفرینی دارید سابقه کار قبلی و تجربه آموزشی شما را در رابطه با طرح ارائه شده مد نظر قرار میدهند.

ویزای سرمایه گذاری انگلستان با مدت اقامت 3 سال و 4 ماه برای شما صادر میشود ولی این به معنی اقامت دائم شما نیست. اگر در پایان 3 سال کار شما طوری پیشرفت کرده باشد که 12 نفر انگلستانی را به کار تمام وقت گرفته باشد و مجموعه گردش مالی شرکت 5 میلیون پوند شود میتوانید برای اقامت دائم اقدام کنید. در غیر اینصورت باید ویزای خود را 2 سال دیگر تمید کنید که برای این کار به 75 امتیاز نیاز دارید.

 20 امتیاز را از مدارکی خواهید گرفت که نشان دهد شما 200.000 پوند را در یک یا چند کار در انگلستان سرمایه گذاری کردید.

ارائه مدارک پرداخت مالیاتهای اعلام شده برای شما 20 امتیاز دیگر خواهد آورد.

15 امتیاز مربوط به فعالیت شما به عنوان مدیر شرکتتان می باشد.

در نهایت 20 امتیاز دیگر را در قبال استخدام دو نفر انگلستانی به صورت تمام وقت به مدت یکسال در شرکتتان دریافت خواهید کرد.

پس از این ویزای شما 2 سال دیگر تمدید خواهد شد و بعد از 5 سال اقامت در کشور بریتانیا میتوانید برای اخذ اقامت دائم اقدام کنید.

شما فقط مجاز هستید در کارهایی فعالیت کنید که خودتان در آنها سرمایه گذاری کردید و مجاز به قبول کار دیگری نیستید ولی همراهان شما میتوانند هر کار دیگری که مایل باشند را انجام دهند.

بعد از اخذ ویزا میتوانید فرزندان زیر 18 سال و همسرتان را همراهتان داشته باشید. در صورتی که شریکی دارید هر دو شامل این موارد میشوید. با اخذ این ویزا فرزندان شما شامل تحصیل و خدمات درمانی رایگان خواهند بود.

با توجه به اینکه پول شما تا زمانی که ویزا نگرفته اید در حساب خودتان باقی خواهند ماند و هر زمان که ویزای شما ارائه شد سرمایه تان را همراه خود به کشور انگلستان میبرید، میتوان گفت این ویزا روشی مطمعن برای اخذ دارد و در تمام روند اخذ ویزا شما نگرانی بابت سرمایه خود نخواهید داشت و پس از ورود به انگلستان و راه اندازی کار، سرمایه را در کارتان وارد خواهید کرد.

مدت زمان مجاز که شما در زمان داشتن این ویزا میتوانید خارج از کشور انگلستان باشید حداکثر 180 روز در سال می باشد.

سرمایه گذاری در انگلستان (Investor)

در ویزای سرمایه گذاری انگلستان شما نیاز به 75 امتیاز در سیستم امتیاز بندی مربوط به این ویزا دارید که 30 امتیاز آن به سرمایه شما مرتبط است، یعنی داشتن سرمایه ای برابر با دو میلیون پوند انگلستان که باید در یکی از بانکهای انگلستان و یا بانک خارجی که قابلیت انتقال به بانکهای انگلستان را دارد موجود باشد.

45 امتیاز دیگر هنوز باقیست تا شما بتوانید برای این ویزا اقدام کنید، 1.750.000 پوند را برای اوراق قرضه دولتی انگلیس و یا خرید سهام شرکت های انگلیسی هزینه کنید تا 30 امتیاز بگیرید و 15 امتیاز بعدی را از باقی مانده پولتان در هر کار دیگری که مد نظر دارید، سرمایه گذاری کنید تا 15 امتیازتان تکمیل گردد. در این ویزا 4 شریک با یکدیگر به همراه خانواده هایشان میتوانند اقدام کنند و اگر دو میلیون پوند مجموعه پول 4 شریک باشد مشکلی وجود ندارد. همچنین امکان سرمایه گذاری در ملک، موارد مربوط به ملک و شرکتهایی که در این زمینه فعالیت میکنند وجود ندارد و سرمایه گذاری به حساب نخواهد آمد.

روند بررسی پرونده در این نوع مهاجرت به انگلستان 3 ماه زمانبری خواهد داشت.

در این ویزا شما نیاز به مدرک زبان انگلیسی یا تحصیلات آکادمیک ندارید و حتی داشتن مبلغ برای هزینه های ماهانه خود و همراهانتان مد نظر نیست و شما، همسر و فرزندان زیر 18 سال ویزا و اقامت انگلستان را بدست خواهید آورد.

مدت اقامت در این ویزا نیز همچون مورد قبلی برابر با 3 سال و 4 ماه می باشد که  میتوان تا  2 سال بیشتر هم تمدید گردد و بعد از پنج سال اقامت دائم دریافت میکنید که البته با افزایش مبلغ سرمایه گذاری این زمانبندی ها تغییر میکند، مثلا اگر شما 5 میلیون پوند سرمایه گذاری کنید سه ساله اقامت میگیرید و اگر 10 میلیون پوند سرمایه شما باشد در دو سال اقامت دائم به شما خواهند داد.

کارآفرینی پس از تحصیل (Post Study Work)

ویزای دیگر برای سرمایه گذاری در انگلستان که به 95 امتیاز در سیستم امتیاز بندی نیاز دارد ویزای کارآفرینی پس از تحصیل می باشد. کشور انگلستان برای اینکه محصلان خارجی در دانشگاه های این کشور بتوانند اقامت دائم بگیرند این ویزا را قرار داده تا پس از تحصیل شخص بتواند با سرمایه ای برابر با 50.000 پوند کاری را راه اندازی کند و سرمایه ای را به این کشور بیاورد، در این حالت ویزای شخص از ویزای تحصیلی به ویزای سرمایه گذاری با مدت اقامت دو سال تغییر خواهد کرد تا سرمایه گذار در این دو سال فرصت داشته باشد کارآفرینی مورد نظرش را انجام دهد. سرمایه مورد نظر در این سرمایه گذاری برابر با مبلغ 50.000 پوند می باشد که 75 امتیاز شما را پر خواهد کرد.

10 امتیاز دیگر نیز از طریق مدرک زبان انگلیسی شما تکمیل میگردد و 10 امتیاز هم به توانایی تامین هزینه های شما در کشور انگلستان متعلق است. قانون زبان، هزینه های ماهیانه و باقی قوانین در این ویزا همچون ویزای ثبت شرکت و یا کارآفرینی انگلستان می باشد.

همراهان سرمایه گذاران در انگلستان میتوانند در این کشور کار کنند و به تحصیل بپردازند، همچنین اجازه دارند تا 6 ماه در سال خارج از کشور انگلستان باشند ولی اگر بیشتر از 6 ماه را در خارج از انگلستان بگذرانید ویزای شما باطل میشود.

در ویزای سرمایه گذاری حتما باید حضورا به سفارت انگلستان مراجعه کنید و در ابتدا شما مورد مصاحبه قرار میگیرد و اثر انگشت شما حتما باید ثبت گردد.

در موارد و شرایط اخذ اقامت دائم اعلام شده شما پس از 5 سال اقامت دائم خود را دریافت میکنید که پس آن برای گرفتن پاسپورت کشور انگلستان باید به مدت 6 سال در این کشور زندگی کنید، به زبان انگلیسی تسلط یابید، عوارض و مالیاتهای خود را بپردازید و سابقه کیفری در این 6 سال نداشته باشید.

دارنده پاسپورت بریتانیا میتواند بدون ویزا به 174 کشور جهان سفر کند به همین دلیل این پاسپورت معتبر ترین پاسپورت جهان است.

همیشه سرمایه گذاری موضوعی با ریسک بوده است و به شما پیشنهاد میکنیم حتما برای مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری از وکیل مهاجرتی مناسب استفاده کنید تا در زمان کمتر و با ریسک کمتر این مراحل را برای شما پیش ببرد، در این روند موسسه حقوقی " ..........  محل تبلیغ شما ......... " با وکلای حرفه ای در این امر در کنار شما خواهد بود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در چهارشنبه, 14 شهریور 1397 ساعت 14:33
VISA TIME

مهاجرت همیشه مقوله ای پیچیده با ریسک زیاد بوده و تا به امروز هیچ شخصی از روی خوشحالی تصمیم به مهاجرت نگرفته است، هدفم اینست که بتوانم کمی از ریسک و سختی این مسیر کم کنم.

امیدوارم این سایت با اطلاعاتش بتواند به این هدف برسد، از تالار گفتگو استفاده کنید تا اگر مهاجرت کرده اید تجربیاتتان را به اشتراک  بگذارید، "روشنایی باشیم در این تاریکی"

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

جدیدترین مطالب

ویزای انگلستان

ویزای انگلستان

31 شهریور, 1397 نرخ: 5.00

هزینه زندگی در انگلستان

هزینه زندگی در انگلستان

30 شهریور, 1397 نرخ: 5.00

گالری پست

ویزای ایران برای افراد کانادایی

ویزای انگلستان

هزینه زندگی در انگلستان

مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی

اقامت انگلستان از طریق کار و تخصص

تحصیل در انگلستان

اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری

اقامت انگلستان از طریق تولد

اقامت انگلستان از طریق ازدواج

وقت سفارت سوئیس

وقت سفارت هلند

وقت سفارت اسپانیا

ویزای اسپانیا

ویزای هلند

ویزای سوئیس

شرایط مهاجرت به هلند 2018

شرایط مهاجرت به اسپانیا 2018

شرایط مهاجرت به انگلستان 2018