ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

تحصیل در انگلستان

یکی از راه های مهاجرت به انگلستان اقامت تحصیلی در این کشور می باشد، ویزای تحصیلی انگلستان برای آن دسته از مشتاقان به تحصیل در لندن و دانشگاه های لندن فراهم شده است تا بتوانند

در دبیرستان ها، کالج ها و دانشگاه های این کشور به ادامه تحصیل در مقاطع مختلف بپردازند.

حتما سوالات زیادی در مورد این نوع اقامت انگستان در ذهن دارید، سعی کرده ایم در این مطلب پاسخگوی سوالاتی همچون شیوه اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان، مراحل دریافت اقامت دائم انگلستان پس از تحصیل و ... باشیم.

انگلستان یکی از برترین کشورهای دنیا از نظر تحصیل میباشد، برخی دانشجویان با این تصور که تحصیل در انگلستان خیلی پر هزینه هست در ابتدا این گزینه را نادیده میگیرند و به مزایای و کیفیت آموزش در انگلستان و مهاجرت تحصیلی به انگلستان توجه نمیکنند.

اگر تمایل دارید مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل داشته باشید باید بعد از ورود به این کشور و دریافت اقامت تحصیلی، در پایان تحصیل و دریافت مدرک تحصیلی دنبال کاری باشید که بتوانید اقامت خود را به اقامت کاری تغییر دهید تا شامل اقامت دائم و تابعیت انگلستان شوید.

افراد زیر 17 سال شامل ویزای Tier 4 Child میشوند که برای آنها گذراندن تحصیلات ابتدایی و متوسطه ضروری می باشد و نیاز به مدارک آیلتس و تافل برای تحصیل نمی باشند.

تحصیل در انگلستان مانند برخی کشورهای اروپایی رایگان نیست و با توجه به اینکه هزینه زندگی در انگلستان بیشتر از کشورهای اروپایی است باعث میشود به صورت کلی هزینه تحصیل در انگلستان بیشتر از کشورهای اروپایی باشد.

تحصیلات ابتدایی در انگلستان (Primary Education)

شروع دوره ابتدایی از سپتامبر آغاز شده و محصلان تا پایان ژوئن مشغول تحصیل خواهند بود، فرزند شما از سن 5 سالگی دوره ابتدایی خود را شروع میکند و در دو مرحله 5 تا 7 سالگی و 7 تا 11 سالگی این دوره را به پایان میرساند. هزینه این دوره سالیه برابر با مبلغ 12.000 الی 15.000 پوند خواهد بود که البته هزینه زندگی در انگلستان نیز باید جداگانه به این مبلغ اضافه شود.

تمامی محیط های مدارس توسط دوربین های مداربسته کنترل میشود و فرزندتان در محیط مدرسه امنیت کامل دارد.

تحصیلات متوسطه در انگلستان (Secondary Education)

تحصیل در دوره متوسطه تا سن 16 سالگی ادامه دارد، یعنی از سن 11 تا 14 و 14 تا 16 دو مرحله مربوط به تحصیلات متوسطه می باشد. بعد از این دوره تحصیلات در کشور انگلستان اختیار بوده و شخص میتواند با مدرک به دست آورده از دوره متوسطه به نام GCSE وارد بازار کار شود و یا به ادامه تحصیل دانشگاهی بپردازد.

برای ورود به دانشگاه پس از گذراندن دوره متوسطه یک دوره دیگر به نام دوره تکمیلی (Further Education) را باید بگذراید که طول این دوره یکسال یا دو سال میباشد، دوره Foundation یکسال و دوره A-Level دوسال زمانبری خواهد داشت و پس از گذراندن یکی از این دوره های اجازه ورود به دانشگاه را خواهید داشت.

تا اینجا شرایط حضور و تحصیلات افراد زیر 17 سال یا ویزای Tier 4 Child را بررسی کردیم.

برای افراد بالای 17 سال که تمایل به تحصیل در انگلستان را دارند ویزای Tier 4 در نظر گرفته شده است که در ادامه مطلب شرایط و مراحل اخذ اقامت انگلستان از طریق تحصیل برای افراد بالای 17 سال را بررسی خواهیم کرد.

تحصیل در مقطع کارشناسی 3 سال زمانبری خواهد داشت و به پیش نیاز آیلتس با حداقل نمره 5.5 نیاز دارید. شما در این مدت میتوانید هر هفته 10 ساعت به کار مشغول شوید که نیمی از هزینه های شما در ماه را پوشش میدهد. هزینه زندگی تحصیلی در ماه بین 800 تا 1000 پوند می باشد.

در زمان تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلستان نمیتوانید همراهان خود را به این کشور ببرید.

طول دوره کارشناسی ارشد در انگلستان یکسال است و به عنوان پیش شرط باید آیلتس 6.5 داشته باشید.

در مدت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد میتوانید خانواده خود را همراهتان داشته باشید، شما در هفته 20 ساعت اجازه کار خواهید داشت ولی همراهانتان میتوانند کار تمام وقت داشته باشند.

مقطع دکتری در انگلستان شامل 3 سال تحصیل می باشد و به شرط آیلتس 6.5 نیاز دارد، کسانی که کارشناسی ارشد خود را در انگلستان گذرانده اند اکثرا با توجه به اینکه اساتید را میشناسند بورسیه تحصیلی برای دکتری میگیرند و با روش مقاله نویسی برای دکتری آشنا هستند ولی اگر برای مقطع دکتری به انگلستان سفر میکنید میتوانید از دوره قبل از دکتری که شش ماهه می باشد و شما را برای دانش مقاله نویسی آماده میکند استفاده کنید.

تحصیل در دانشگاه های انگلستان سالیانه مبلغی بین 10 تا 15 هزار پوند را در بر میگیرد.

تحصیل در زمینه پزشکی و دندانپزشکی در کشور انگلستان سالیانه هزینه ای بین 18 تا 20 هزار پوند خواهد.

برای اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان باید مدارک زیر را آماده کنید:

  • اصل پاسپورت
  • چهار قطعه عکس
  • گواهی سلامت
  • مدرک آیلتس
  • مدارک تمکن مالی مربوط به 28 روز قبل از سفارت
  • انگیزه نامه تحصیلی به زبان انگلیسی
  • اصل مدارک تحصیلی و ریز نمرات به همراه ترجمه انگلیسی آنها

مزایای تحصیل در انگلستان

مدت زمان تحصیل در انگلستان نسب به باقی کشورها کمتر بوده و سریعتر به بازار کار وارد میشود.

با توجه به اینکه زبان تجارت انگلیسی است شما بازار کار بیشتری را خواهید داشت.

با توجه به تحصیل شما در کشور انگلستان و بالا بودن سطح تحصیل کارفرمایان بیشتری تمایل به استخدام شما خواهند داشت.

بیشتر مراکز آموزشی این کشور از رنک های بالایی برخوردارند و در جهان مورد تایید هستند.

پس از گذراندن شش ماه در کشور بریتانیا از خدمات درمانی و بهداشتی رایگان برخوردار میشوید.

در نهایت شما از نظر شغلی شرایط بهتری در اروپا و ایران خواهید داشت.

تا این قسمت از مطلب شما با شرایط تحصیل در انگلستان آشنا شدید ولی این اقامت دائمی نیست، در ادامه مطلب شرایط دریافت اقامت دائم انگلستان برای تحصیل کرده های این کشور را بررسی خواهیم کرد.

دریافت اقامت دائم پس از تحصیل در انگلستان مسئله مهمی برای دانشجویانی است که با ویزای تحصیلی انگلستان به این کشور آمده اند. در این مطلب به راه هایی که به توسط آن میتوان پس از تحصیل در انگلستان به اقامت دائم دست یافت خواهیم پرداخت.

زمانی که شما ویزای تحصیلی انگلستان را دریافت میکنید اقامت شما بلند مدت است اما دائمی نیست، دانشجویان تمایل دارند بعد از گذراندن دوره های دانشگاهی خود در انگلستان اقامت دائمی دریافت کنند که کار و زندگی خود را در کشور انگلستان ادامه دهند.

 اولین روش پیدا کردن کار پس از تحصیل در بریتانیا می باشد.

اقامت کاری پس از تحصیل در انگلستان

ویزای تحصیلی انگلستان Tier 4 شما باید به ویزای کاری انگلستان Tier 2 تبدیل شود که برای انجام این کار به مدارکی نیاز است تا با ارائه آنها به اداره مهاجرت انگلستان بتوانید اقامت انگلستان خود را از اقامت تحصیلی به اقامت کاری تبدیل کنید و به مدت 5 سال بعد از پایان تحصیلاتتان در کشور انگستان اقامت بگیرید.

یکی از شرایط اصلی برای انجام این کار مدرک تحصیلی شماست که میتواند لیسانس، فوق لیسانس یا مدارک فنی حرفه ای شما برای تخصصی خاص باشد.

مورد بعدی داشتن میزبان تجاری است، در ابتدا کارفرما باید مجوز اسپانسر شیپی را داشته باشد و شما را در شرکت خود استخدام کند و مدارک استخدام را ارائه نماید.

حقوق شما در سال با کسر مالیات نباید کمتر از 20.000 پوند باشد.

ممکن است برای برخی از شغلها از شما مدارک زبان بخواهند که با داشتن سطح B1 مشکلی از جهت مدرک زبان انگلیسی نخواهد بود.

در نهایت منبع مالی شما قبل از شروع به کار مد نظر خواهد بود و باید تقریبا 950 پوند به مدت سه ماه در حساب خود داشته باشید که هم به کارفرمای خود ثابت کنید که برای یکماه اول پوشش مالی کافی دارید و هم جزو مدارک به اداره مهاجرت ارائه نماید.

اقامت پس از تحصیل در انگلستان توسط ویزای Tier 5

این ویزا به دو دسته از نوع کارگر موقت و طرح جوانان پویا تقسیم بندی میشود.

اقامت پس از تحصیل توسط ویزای Tier 5 نوع کارگر موقت

توسط ویزای کارگر موقت انگلستان شما میتوانید به مدت یک الی دو سال در کشور انگلستان اقامت داشته باشید اما این زمان به طرح اعلامی شما یا نامه کارفرمای شما بستگی دارد.

برای گرفتن این ویزا بر خلاف خیلی از ویزاهای دیگر نیاز نیست خاک انگلستان را ترک کنید و دوباره به کشور بیاید، در زمان حضورتان در این کشور میتوانید اقدامات مربوط به ویزای کارگر موقت انگلستان را انجام دهید و ویزای تحصیلی خود را به این ویزا بدون خروج از کشور تغییر دهید.

برای ویزای کارگر موقت شما باید در مشاغلی مربوط به امور داوطلبانه و خیریه، مذهبی، ورزشی و ... فعالیت داشته باشید.

اقامت پس از تحصیل در انگلستان توسط ویزای Tier 5 طرح جوانان پویا

این ویزا برای اتباع کشور های کانادا، استرالیا، کره، ژاپن، هنگ کنگ، تایوان، نیوزلند، مونوکو و اتباع انگلیسی زبان خارج از خاک کشور انگلستان می باشد و به مدت حداقل دو سال اجازه حضور در انگلستان را میدهد و متقاضی باید بین 18 تا 30 سال سن داشته باشد.

با توجه به این موضوع که این نوع اقامت برای ایرانیان نیست توضیحی قرار نمیدهیم.

اقامت پس از تحصیل در انگلستان توسط سرمایه گذری Tier 1

انگلستان در ویزای سرمایه گذاری سه بخش دارد که یکی از آنها مربوط به افرادی است که تمایل به کارآفرینی پس از تحصیل یا در زمان تحصیل دارند.

این ویزا که Tier 1 خوانده میشود با مبالغ 50 هزار و 200 هزار پوند می باشد.

مبلغ 200 هزار پوندی به صورت کلی تشکیل شرکت و سرمایه گذاری در انگلستان می باشد و افرادی که سابقه تحصیل در انگلستان هم ندارند میتوانند روی این اقامت اقدام کنند ولی مبلغ 50 هزار پوندی حتما باید سابقه تحصیلی در کشور بریتانیا داشته باشید.

ویزای کار آفرینی به شما 3 سال مدت اقامت انگلستان را میدهد البته اگر از خارج از خاک انگلستان اقدام کنیم 4 ماه به این مدت اضافه میشود و تا دو سال بیشتر با داشتن شرایطی که در مطلب سرمایه گذاری در انگلستان به آن پرداخته ایم قابل تمدید است.

توجه داشته باشید که سرمایه گذاری شما نمیتواند روی ملک یا موارد مربوط به ملک باشد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در یکشنبه, 18 شهریور 1397 ساعت 20:02
VISA TIME

مهاجرت همیشه مقوله ای پیچیده با ریسک زیاد بوده و تا به امروز هیچ شخصی از روی خوشحالی تصمیم به مهاجرت نگرفته است، هدفم اینست که بتوانم کمی از ریسک و سختی این مسیر کم کنم.

امیدوارم این سایت با اطلاعاتش بتواند به این هدف برسد، از تالار گفتگو استفاده کنید تا اگر مهاجرت کرده اید تجربیاتتان را به اشتراک  بگذارید، "روشنایی باشیم در این تاریکی"

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

جدیدترین مطالب

ویزای انگلستان

ویزای انگلستان

31 شهریور, 1397 نرخ: 5.00

هزینه زندگی در انگلستان

هزینه زندگی در انگلستان

30 شهریور, 1397 نرخ: 5.00

گالری پست

ویزای ایران برای افراد کانادایی

ویزای انگلستان

هزینه زندگی در انگلستان

مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی

اقامت انگلستان از طریق کار و تخصص

تحصیل در انگلستان

اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری

اقامت انگلستان از طریق تولد

اقامت انگلستان از طریق ازدواج

وقت سفارت سوئیس

وقت سفارت هلند

وقت سفارت اسپانیا

ویزای اسپانیا

ویزای هلند

ویزای سوئیس

شرایط مهاجرت به هلند 2018

شرایط مهاجرت به اسپانیا 2018

شرایط مهاجرت به انگلستان 2018