ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی

در این مطلب به مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی، شرایط پناهندگی انگلستان، اخذ تابعیت انگستان از طریق پناهندگی، اقامت انگستان از طریق پناهندگی خواهیم پرداخت.

همیشه اعلام شده است که پناهندگی را در آخر لیست خود برای مهاجرت قرار دهید، حتما علتی در این روش مهاجرتی هست، مهاجرت به انگلستان روشهای زیادی دارد و پناهندگی انگلستان پس از جدا شدن این کشور از اتحادیه اروپا سختتر از گذشته شده است.

پناهندگی مسیری خطرناک، بدون پشتوانه، پر ریسک و بدون تضمین است، شما انتخاب میکنید که به راهی بروید که هیچ تصویر روشنی از نتیجه آن وجود ندارد. پس همین نبودن تصویر مشخص و تضمین لازم به اندازه کافی این مسیر را پر استرس و ریسکی میکند.

حال با این توصیف ما به شرایط پناهندگی انگلستان خواهیم پرداخت تا دانش شما از این مسیر را افزایش دهیم ولی ما نیز همچون دیگران این روش را به شما پیشنهاد نمیکنیم.

طبق ویزاهای Tier انگلستان آخرین گزینه مهاجرت میباشد و همین موضوع نشان از سختگیری این کشور برای ورود پناهنده می باشد.

پناهندگان کسانی هستن که به دلیل تبعیض نژادی مذهبی قومی، فعالیت های سیاسی، جنگ و خطراتی دیگر که جانشان تهدید میشود از کشور خود خارج شده و مهاجرت میکنند تا در پناه کشور مقصد و با دست یافتن به شرایط اجتماعی و اقتصادی بهتر بتوانند به زندگی بهتر و آزادی دست پیدا کنند.

پناهندگانی که کشور انگلستان را برای پناهندگی انتخاب میکنند در اولین قدم باید خود را به این کشور برسانند و سریعا درخواست پناهندگی خود را اعلام کنند.

حال که شما وارد کشور انگلستان شده اید و درخواست خود مبنی بر پناهندگی را اعلام کرده اید باید مدارکی را ارائه دهید که اثبات کند امکان بازگشت به کشورتان را به دلیل زندانی شدن یا آزار و شکنجه ندارید.

افرادی که مشکلات ملیتی، نژادی، مذهبی و یا اعتقادات سیاسی دارند میتوانند برای پناهندگی اقدام کنند.

شما در فرودگاه و بنادر میتوانید از طریق افسر اداره مهاجرت پناهندگی خود را اعلام کنید، اگر از مرز زمینی استفاده کرده اید میتوانید به اداره مرزبانی انگلستان مراجعه کنید.

در صورتی که شما در هر کشوری در اروپا درخواست پناهندگی داده باشید و بعد از آن به انگلستان سفر کنید و پناهندگی انگلستان را بخواهید، با درخواست شما مخالفت خواهد شد.

شخص پناهنده میتواند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را نیز برای پناهندگی انگلستان ثبت درخواست کند تا به عنوان همراهان او ثبت گردند اما اگر هر کدام از همراهان خود به تنهایی درخواست ویزا یا پناهندگی را دهد دیگر به عنوان وابسته شما قرار نخواهند گرفت.

پس از اعلام درخواست پناهندگی شما وارد مرحله غربال میشوید که وقت ملاقاتی با افسر اداره مهاجرت به شما داده میشود و باید با مسئول پرونده مصاحبه کنید تا وضعیتتان مشخص گردد همچنین اثر انگشت و عکس شما گرفته خواهد شد تا در پرونده تان قرار بگیرد. اگر به زبان انگلیسی مسلط نیستید میتوانید از مترجم استفاده کنید و همان اداره این مترجم را در اختیار شما قرار خواهد داد.

اداره مرزبانی بریتانیا از طرف وزارت داخله انگلستان مسئول بررسی پرونده های درخواست اخذ تابعیت انگلستان از طریق پناهندگی می باشد و شرایط پناهندگان را بررسی میکند.

در صورتی که بازداشت شوید بر اساس جنسیتتان در مراکز مختلفی نگهداری میشوید که برای آقایان Harmondsworth Removal Center و برای خانم ها Yarls Wood Removal Center نام دارد. در زمان بازداشت شما سازمان BID با مسئول مذاکره با بازداشت شدگان برای آزادی است.

BID (Bail for Immigration Detainees)

درخواست پناهندگی انگلستان شما به دلیل تعداد زیاد درخواستی که وجود دارد با کندی پیش خواهد رفت و حداکثر تا 6 ماه پاسخ به شما داده خواهد شد، البته در برخی موارد که نیاز به مصاحبه بیشتر و یا بررسی بیشتر مدارک وجود دارد ممکن است که زمانبری پاسخگویی بیشتر از 6 ماه شود و در تمام این زمان شما اجازه کار کردن در این کشور را ندارید، در برخی اوقات تا انتهای این روند خوراک شما با مشکل روبرو میشود و این موضوع هم باید در نظر داشته باشید.

اگر در کشور انگلستان برای زندگی جایی داشته باشید میتوانید تا پایان روند در آنجا اقامت کنید و به صورت تلفنی قرار ملاقات ها را هماهنگ کنید در غیر انصورت در دفاتر غربال باید بمانید.

مدراک مورد نیاز پناهندگی انگلستان:

مدارک شناسایی مثل شناسنامه، کارت ملی، مدارک ازدواج و تولد و تحصیلی

اسناد سفر و پاسپورت

گواهی ثبت پلیس انگلستان

مدارک که نشان دهد برگشت شما به کشورتان امکان پذیر نیست

افسر مصاحبه کننده از شما سوالاتی همچون مکان، زمان و شیوه ورود به کشور انگلستان را میپرسد و از شما علت پناهندگیتان را جویا میشود و همچنین میخواهد بداند که به چه علت نمیتوانید به کشور خود بازگردید مثلا محاکمه ای دارید یا به حبس ابد یا اعدام محکوم شده اید.

شما وظیفه دارید که به صورت کامل شرایط را توضیح دهید و مدارکی اگر در رابطه با این موضوع دارید ارائه دهید، اگر دورغی بگویید یا تناقضی وجود داشته باشد درخواست شما قبول نخواهد شد.

پس از مصاحبه شما با افسر اداره مهاجرت و گذراندن این دوره کارت شناسایی پناهندگی به شما تعلق میگیرد و به معنای درخواست پناهندگی شما می باشد. این کارت ARC یا SAL می باشد، زمانی که شما کارت SAL دریافت میکنید دو ماه فرصت دارید آن را به ARC تبدیل کنید.

ARC (Application Registration Card)

SAL (Standard Acknowledgment Letter)

کارهایی که در این مدت باید انجام دهید به شما اعلام میشود مثلا پیوسته به مسئول پرونده گزارش دهید که در چه وضعیتی هستید و اگر در شرایط شما تغییری ایجاد شد سریعا اطلاع دهید.

توجه داشته باشید در تمام طول این روند اطلاعات درستی را ارائه دهید و اگر در مصاحبه ها تناقضی هر چند کوچک در گفته های شما باشد با پناهندگی شما مخالفت میشود و باید خاک انگلستان را ترک کنید و حتی در برخی موارد احتمال زندانی شدن به مدت دو سال میباشد.

در صورتی که با درخواست پناهندگی شما موافقت شود میتوانید 5 سال با همراهانتان در این کشور زندگی کنید و پس از آن برای اقامت دائم انگلستان اقدام کنید.

در صورت رد درخاست پناهندگی

اگر با درخواست شما مخالفت شود از شما میخواهند که خاک انگلستان را ترک کنید.

امکان تجدید نظر در درخواستهای رد شده وجود دارد و وکیل شما میتواند پرونده را پیش ببرد.

لینک سایت وزارت کشور بریتانیا را قرار میدهیم تا قوانین تکمیلی را مطالعه بفرمایید:

www.ukba.homeoffice.gov.uk/asylum

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
VISA TIME

مهاجرت همیشه مقوله ای پیچیده با ریسک زیاد بوده و تا به امروز هیچ شخصی از روی خوشحالی تصمیم به مهاجرت نگرفته است، هدفم اینست که بتوانم کمی از ریسک و سختی این مسیر کم کنم.

امیدوارم این سایت با اطلاعاتش بتواند به این هدف برسد، از تالار گفتگو استفاده کنید تا اگر مهاجرت کرده اید تجربیاتتان را به اشتراک  بگذارید، "روشنایی باشیم در این تاریکی"

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Ad Sidebar

جدیدترین مطالب

ویزای انگلستان

ویزای انگلستان

31 شهریور, 1397 نرخ: 5.00

هزینه زندگی در انگلستان

هزینه زندگی در انگلستان

30 شهریور, 1397 نرخ: 5.00

گالری پست

ویزای ایران برای افراد کانادایی

ویزای انگلستان

هزینه زندگی در انگلستان

مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی

اقامت انگلستان از طریق کار و تخصص

تحصیل در انگلستان

اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری

اقامت انگلستان از طریق تولد

اقامت انگلستان از طریق ازدواج

وقت سفارت سوئیس

وقت سفارت هلند

وقت سفارت اسپانیا

ویزای اسپانیا

ویزای هلند

ویزای سوئیس

شرایط مهاجرت به هلند 2018

شرایط مهاجرت به اسپانیا 2018

شرایط مهاجرت به انگلستان 2018